Firma Patak’s została założona w Anglii w 1957 roku i szybko osiągnęła międzynarodowy sukces. Produkowane przez nas sosy do gotowania, pasty curry, sosy chutney i pikle zdobyły liczne wyróżnienia i nagrody i są dostępne na ponad 45 rynkach, miedzy innymi w Wielkiej Brytanii, Europie, Japonii, Australii, Nowej Zelandii, USA i Kanadzie. Kochamy indyjską kuchnię i pragniemy podzielić się z Tobą naszą wiedzą i pasją.

Patak’s to marka dobrze znana w Wielkiej Brytanii, szybko staje się rozpoznawalna na całym świecie. Jest tak dzięki stworzeniu linii autentycznych indyjskich produktów spożywczych, cechujących się łatwością i szybkością przyrządzenia oraz przepełnionych bogatym smakiem. Zastosowanie naszych sosów do gotowania, past curry, sosów chutney, pikli warzywnych curryumożliwia smakoszom na całym świecie w szybki i prosty sposób przygotować autentyczne dania kuchni indyjskiej.

Firma Patak’s została założona w 1957 roku przez L.G. Pathaka. Pan Pathak przybył do Wielkiej Brytanii z Afryki Wschodniej z 5 funtami w kieszeni. Trudno było wtedy o dobrą pracę, więc postanowił wraz z żoną zająć się tym, na czym znał się najlepiej – przygotowywaniem tradycyjnych indyjskich potraw. Rozpoczęli więc domową produkcję i sprzedaż, która umożliwiła im zaoszczędzenie funduszy na otwarcie pierwszego sklepu. Wkrótce poszerzyli swój asortyment o pikle, sosy chutney i inne trudne do zdobycia produkty normalnie importowane z Indii. W 1970 roku do spółki dołączył syn L.G. Pathaka – Kirit Pathak. To dzięki niemu firma urosła i zajęła pozycję czołowej światowej marki oferującej indyjskie produkty spożywcze. Kirit dostrzegł potencjał drzemiący w kuchni pochodzącej z Indii i przekuł go na wizję, która nadal jest aktualna – produkcję i międzynarodową sprzedaż wysokiej jakości indyjskich produktów spożywczych. Żona Kirita – Meena Pathak – jest siłą sprawczą stojącą za sukcesem marki. To ona osobiście zatwierdziła każdą recepturę oferowaną przez firmę Patak’s. Każda z nich zawiera swój własny zestaw przypraw, a ich proporcje stanowią pilnie strzeżony sekret. Uwieńczeniem sukcesu firmy Patak’s było przyznanie Kiritowi Pathakowi Orderu Imperium Brytyjskiego w 1997 roku. Meena Pathak dostąpiła tego zaszczytu w roku 2002. Kluczem do sukcesu marki okazało się położenie nacisku na jakość, autentyczność, smak i wygodę użytkowania.